1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Samopomoč z refleksnoconsko masažo dlani za vse starostne skupne: urinska inkontinenca in zaprtje (predavanje z delavnico)

Sreda, 17. 6. 2015, od 17.00 do 19.00

V sklopu Tedna vseživljenjskega učenja 2015, vas vabimo na delavnico oziroma predavanje z naslovom:

Samopomoč z refleksnoconsko masažo dlani za vse starostne skupne: urinska inkontinenca in zaprtje (predavanje z delavnico)

Izvedba: Jernej Kovač, Nada Tomazin Dokl in Pavla Zupančič

Lokacija: Razvojno izobraževalni center Novo mesto, Topliška cesta 2, 8000 Novo mesto (rumena stavba v kompleksu Tuš)

Opis dogodka:

Težave s prebavili in izločali so danes žal postale del vsakdana in le redki posamezniki se v svojem življenju z njimi še niso srečali.

Spregovorili bomo o različnih preobremenitvah (stresu), ki vplivajo na prebavni sistem, predvsem z vidika neustrezne kakovosti in količine zaužite hrane ter neustrezne zastopanosti živil. Neustrezna prehrana in z njo povezane preobremenitve prebavnega sistema se pogosto pokažejo kot zaprtje. Posvetili se bomo tudi težavam z zadrževanjem urina. Urinska inkontinenca je motnja, ki pesti predvsem starejšo populacijo in le redke težave so tako neprijetne, kot so težave z obvladovanjem mehurja.

Zaprtje in urinsko inkontinenco bomo predstavili z refleksoterapevtskega vidika ter prikazali obravnavo debelega črevesa in mehurja ter načine, kako si lahko z refleksnoconsko masažo dlani pomagamo sami.

Informacije:

Jernej Kovač
051 643 399
Einfo@drustvo-rts.org

© 2025

 | RIC Novo mesto | Kazalo strani | Pogoji uporabe | Domov

produkcija: T-media